Který z řeckých ostrovů je nejhezčí?

Který z řeckých ostrovů je nejhezčí? zář, 7 2023

Začínáme na Krétě

První řecký ostrov, o kterém chci mluvit, je Kréta. Kréta je největší a nejlidnatější řecký ostrov a nachází se zde spousta krásných míst, která stojí za to vidět. Připadá mi jako malý kontinent sama o sobě.

Dám vám příklad. Samá krása! Z promenády v přístavu v Chanii můžete vidět živě barevné rybářské lodě. Staré Město je skvělé místo pro procházku, s úzkými kamennými uličkami plnými květin. Kréta vám může nabídnout nejen krásné pláže a nádherné hory, ale také řadu historických památek, například starobylé paláce Knossos.

Kluci, to není všechno! Kréta je také domovem jedné z nejkrásnějších soutěsek v Evropě - Samariá. Je to náročná cesta, ale stojí za to. Divoká příroda, vysoké skály a na konci nádherná pláž Agia Roumeli.

Nechybí ani Santorini

Mluvit o krásě řeckých ostrovů a nezmínit Santorini by bylo jako opomenout sladký zákusek při obědě. Santorini je synonymem pro bílé domy s modrými kupolemi, které se klenou nad Egejské moře. Tam, kde se spojuje modře moře s modrým nebem a bílá architektura vytváří jedinečný kontrast.

Přestože Santorini je turisticky velmi oblíbené, stále mají své tajemné a klidné kouty. Představuji si zde klidné ranní hodiny, kdy ulice ještě nejsou plné turistů, v ruce mám šálek místní kávy a dívám se na východ slunce.

Představte si, jak se procházíte úzkými uličkami Oia. V jednu chvíli na vás vykoukne malý bílý kostel, v další moment jste obklopeni květinami různých barev. Ten pocit svobody a klidu je něco, co se mi na Santorini líbí nejvíc.

Mykonos a jeho atmosféra

Dalším ostrovem, o kterém bych chtěl mluvit, je Mykonos. Tento ostrov je známý svou živou noční atmosférou a krásnými plážemi. Ale má mnohem víc co nabídnout.

Když poprvé dorazíš na Mykonos, jistě tě ohromí jeho jedinečná architektura. Bílé domy v kontrastu s modrou barvou moře, úzké tajemné uličky a roztomilé malé kostelíky. Vše může být předmětem fotografií, takže nezapomeňte na fotoaparát.

Mykonos je také ideální pro milovníky vodních sportů. Možnosti zde jsou skoro nekonečné, od windsurfingu, přes vodní lyže až po potápění. Mykonos je opravdu ostrov, který má něco pro každého.

Rhodos, ostrov rytířů

Pojďme teď na Rhodos, ostrov plný historie a krásy. Tento ostrov je často označován jako ostrov rytířů, protože zde se nachází impozantní hrad Řádu johanitů v hlavním městě ostrova Rhodos.

Ale Rhodos má mnohem víc co nabídnout. Úchvatné pláže, nádherná příroda, starobylé ruiny a spousta aktivit, které můžete podniknout. Můžete třeba vyrazit na výlet do Údolí motýlů. To je opravdu unikátní místo, kde uvidíte tisíce těchto nádherných tvorů.

Jedna z nejoblíbenějších aktivit na Rhodosu je návštěva hradu Monolithos. Stojí na skalním vrcholu a nabízí nádherný výhled na okolí. Je to místo s něčím magickým.

Skutečný poklad - Zakynthos

Pokračujeme další oblíbený ostrov - Zakynthos. Známe ho také pod názvem Zákynthos a je to skutečný poklad Řecka. Považuji ho za jeden z nejkrásnějších ostrovů, které jsem kdy viděl.

Zakynthos je známý svou nádhernou pláží Navagio, kterou obklopují majestátní vápencové skály a nachází se zde vrak starého obchodního plavidla. To je místo, které musíte vidět na vlastní oči, aby jste pochopili jeho krásu. Představte si, jak skáčete do těch nejmodřejších moří, které jste kdy viděli, nebo ležíte na měkkém bělostném písku a necháte se opalovat sluncem.

Ale Zakynthos není jen o Navagio Beach. Můžete se vypravit do olivových hájů, navštívit malé vesnice nebo se projet po ostrově na kole. Na Zakynthosu opravdu najdete spoustu věcí, které vás zaujmou.

Řecký ostrov Lefkada pro koupání se

Ostrov Lefkada je dalším skvělým místem, které byste měli zvážit při plánování návštěvy Řecka. Je známý svými úchvatnými plážemi s jemným pískem a tyrkysovo modrým mořem.

Porto Katsiki je jednou z nejlepších a nejkrásnějších pláží na ostrově. Je obklopena útesy a je ideálním místem pro relaxaci nebo plavání v krásném moři. Přestože je během hlavní sezóny poměrně rušná, měli byste ji navštívit, abyste pochopili, proč je tak oblíbená.

Lefkada je také skvělá pro milovníky vodních sportů. Větrné podmínky zde jsou ideální pro kitesurfing a windsurfing, takže pokud máte rádi tyto sporty, určitě se zamilujete do tohoto ostrova.

A nakonec mysteriózní Delos

Na závěr bych chtěl zmínit ostrov Delos. Není to místo, které by vás lákalo nádhernými plážemi nebo živou atmosférou, ale je to místo plné historie a mystérií. Považuje se za rodiště boha Apollóna a bohyně Artemis a je to jedno z nejdůležitějších archeologických nalezišť v celém Řecku.

Delos je jako velké muzeum pod širým nebem. Můžete zde vidět starobylé artefakty, jako jsou sochy, mosáické obrazy nebo zbytky budov. Představte si, jak procházíte po stejných kamenech, kudy kdysi chodili starověcí Řekové.

Pokud jste fascinováni starověkou kulturou a historií, Delos by měl být na vrcholu vašeho seznamu míst k návštěvě v Řecku. I když může být trochu obtížnější se sem dostat, věřte mi, stojí to za to.

Na závěr bych chtěl říct, že každý řecký ostrov má svůj jedinečný charakter a krásu. Je těžké říci, který z nich je nejhezčí. Možná je to Kréta se svými nádhernými plážemi a starobylými paláci, možná je to nádherný Santorini s jeho bílými domy s modrými kupolemi, možná romantický Mykonos s jeho živou noční atmosférou, možná historický Rhodos s hlubokými kořeny v rytířské historii, fascinující Zakynthos se svými nádhernými plážemi, krásnou Lefkadou nebo tajemný Delos plný historie a mystérií.

Vždyť každý ostrov je krásný svým vlastním způsobem, ať už jde o jeho přírodu, kulturu, historii nebo atmosféru. A jedna věc je jistá - bez ohledu na to, který řecký ostrov si vyberete pro svou příští dovolenou, určitě nebudete zklamáni.