Kde fouká na Krétě?

Kde fouká na Krétě? říj, 10 2023

Okouzlující větrné mlyny Lasithi

Pokud bych měla zvolit jeden výlet, který mi na Krétě nejvíce utkvěl v paměti, byl by to návštěva větrných mlýnů na planině Lasithi. Tyto bílé stavby s roztomile rozkmitanými lopatkami tvoří panorama, které by nemělo chybět v žádném křeckém albu v současnosti. Není to jen idylický pohled, ale také skvělá lekce z historie Kréty a významné místo pro pochopení, jak ostrov fungoval ekonomicky. Ihned po příjezdu k mlýnům jsem byla fascinována jejich unikátní šarmem a atmosférou. Kromě mlýnů bylo vidět ale i spoustu dalších historických a přírodních památek, což z tohoto místa dělá skvělý výlet pro celou rodinu.

Posmrtný pohled na Krétu z Přístavu Heraklion

Pokud byste chtěli vědět, jak se cítí, když máte ostrov pod sebou a kolem sebe směs moře a horských vrcholů, vydejte se do přístavu Heraklion. Až tam nahoře, s větrem ve vlasech, připadají všechny starosti světa tak malé. A nic nepřekoná ten pocit, když vidíte zelená údolí a azurové moře v jednom záběru. Je to místo, kam se lidé vrací znovu a znovu, a já jsem se stala jedním z nich. Dokonce i při mé druhé návštěvě, kdy jsem tam šla sama, jsem byla okouzlena stejně jako předtím. Chtěli byste vědět, co tam bylo tak zvláštního? To musíte vidět na vlastní oči!

Potápěcí výlet do zátoky Stavros

Myslím, že všichni známe ten pocit, když vás omrzí ležení na pláži a chtěli byste něco více vzrušujícího. Naštěstí Kréta má odpověď na tuto touhu - potápění! Kréta je domovem mnoha potápěčských center, které nabízejí exkurze pro všechny úrovně. Ale jedno místo se mi zvlášť zapáčilo - zátoka Stavros. Zde nenarazíte na přelidněné pláže nebo rušné restaurace. Místo toho se ocitnete v jiném světě, plném barevných korálů a exotických mořských tvorů. Není to jen zážitek, ale i skvělá příležitost naučit se něco nového. Jako o místních druzích ryb a korálů, o mořském prostředí a o ochraně přírody vůbec.

Chrámy a spousta starověké historie

Kréta je známá svou bohatou historií a návštěva některých z jejích nejslavnějších starověkých míst by měla být na seznamu každého cestovatele. Pro mě je jedním z nejzajímavějších míst chrám Minóského paláce Knosos. Toto místo je plné fascinujících příběhů a bájí, které se staly částí dějin Kréty. Když se procházíte mezi těmito staletími starými ruševinami, připadá to jako krok zpět v čase. Chrámy na Kretě opravdu splňují všechna očekávání - poskytují jedinečný pohled na historii, jsou skvělým místem pro fotografy a je to skvělý způsob, jak strávit den mimo pláž.