Kde bydlet na Kypru?

Kde bydlet na Kypru? lis, 18 2023

Kypr - ostrov slunce a krásy

Kypr, třetí největší ostrov ve Středozemním moři, je oblíbeným cílovým místem pro ty, kteří si chtějí užít krásné pláže, slunce a bohatou historii tohoto nádherného místa. Ať už plánujete cestovat na Kypr na dovolenou, nebo hledáte oázou klidu a míru pro stálé bydliště, mám pro vás několik skvělých tipů, kde bydlet.

Nicosia - hlavní město s historickým srdcem

Mít bydliště v hlavním městě země má své výhody a Nicosia není výjimkou. Toto město ztělesňuje okouzlující mix tradiční kyperské kultury a moderního životního stylu. Ráno můžete procházet po staletí starých ulicích nádherné historické části města, odpoledne navštívit jeden z mnoha muzeí a večer relaxovat v některém z moderních restaurací nebo barů. Před několika lety, když jsem na Kypru cestovala, jsem si zamilovala jeho malebné uličky a cit pro estetiku, který se projevuje v každém detailu města. Trvalo jen krátký čas, než jsme se s přítelem rozhodli tady zůstat - a nikdy jsme toho nelitovali.

Limassol - město, kde historie potkává moderní život

Limassol je druhé největší město na Kypru a též skvělé místo pro život, ať už milujete kulturu, historii nebo ruch hustého města. Město se může chlubit nejen krásnou starou čtvrtí plnou historických památek a úžasnými plážemi. Limassol je také jedním z největších obchodních hubů na Kypru, takže pokud jste podnikatel, možná byste měli svůj byznys osídlit právě zde.

Larnaka - prázdninové město s nádechem Orientu

Jak asi víte, mám slabost pro Romantiku s velkým "R", a proto je pro mě Larnaka jedním z nejromantičtějších míst na Kypru. S překrásnou palmovou promenádou, plážemi jako z pohádky a prastarými památkami ve tvaru mešity či kosteliček je Larnaka ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a ticho, ale zároveň chtějí mít možnost kdykoliv se ponořit do společenského života.

Paphos - město bohů a legend

Představte si místo, kde můžete doslova chodit po stopách bohů a bájí. To je Paphos, jedno z nejstarších měst na Kypru, které je doslova nasáklé historií. Tady můžete navštívit řadu památek z dob antických Řeků a Římanů, včetně slavné Panayia Chrysopolitissy, kde údajně stál sloup, ke kterému byl připoután apoštol Pavel. A kdo ví, možná zde narazíte na svého vlastního Adonise. Já bych to tedy nevylučovala.

Ayia Napa - rajské pláže a noční život

Je vám blízká myšlenka lenošení na bílé písečné pláži po většinu dne a tančení celou noc? Pak je pro vás Ayia Napa to pravé. Toto prázdninové letovisko je známé svými úžasnými plážemi a živým nočním životem. Ale nejen to! Pokud jste více do kultury, Ayia Napa má své historické části a moc pěkné muzeum mořských tvorů.

Polis - klidný život uprostřed přírody

Polis je malé městečko na severozápadě Kypru, obklopené nádhernou přírodou. Je ideálním místem pro všechny, kteří se chtějí oddálit od shonu městského života a hledají klidný životní styl. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a město má vše, co potřebujete pro pohodlný život - obchody, restaurace, školy. Rozhodně doporučuji navštívit místní vinárny, kde můžete ochutnat místní vína - jsou naprosto božská!

Troodos - horský ráj

Pro milovníky hor a přírody je na Kypru ideální místo - pohoří Troodos. Je to ideální místo pro dlouhé procházky, cykloturistiku nebo horolezectví. A pokud se vám štěstí přikloní, můžete v zimních měsících dokonce lyžovat. V pohoří Troodos se nachází mnoho malých horských vesnic, které jsou ideální pro klidný a poklidný život uprostřed přírody.

Famagusta - ostrov v ostrově

A nakonec, ale rozhodně ne poslední, je tu Famagusta. Toto město ležící na východě Kypru je jedinečné tím, že se nachází v zóně, kterou spravuje OSN. Ano, slyšíte dobře, ostrov v ostrově. Famagusta nabízí atraktivní pláže a nádhernou starou čtvrť s opevněnou pevností. Město je v posledních letech velmi oblíbené mezi turisty a expaty, takže pokud si chcete vychutnat stylový život s mezinárodní atmosférou, Famagusta je pro vás ta pravá.

Ať už vyberete jakékoliv z těchto míst na Kypru, věřte mi, nezklame vás. Ostrov je plný historických památek, úchvatné přírody a má kouzelnou atmosféru, kterou si nemůžete nezamilovat. Ať jste kdekoliv, budete obklopeni nádhernými scenériemi a vstřícnými lidmi. Můžete si být jisti, že na Kypru si zamilujete svůj nový domov, stejně jako já.