Jak si vyčistit tělo?

Jak si vyčistit tělo? zář, 10 2023

Začátek cesty: Poznání vnějšího detoxu

Nerada začínám články negativními věcmi, ale pravda je, že my lidé jsme pod stálým útokem škodlivých látek - ať už jde o znečištění vzduchu, chemikálie v našem jídle nebo prostě stres, který je pro naše tělo toxický. Jak tedy můžeme obrnit své tělo a vyčistit jej od těchto škodlivých látek? Začněte s vnějším detoxem. Moje první rada je najít si nějaký rituál, který vám pomůže odstresovat se. Na příklad si mohu vzpomenout, že můj Tomáš jednou přišel domů se sadou pro aromaterapii. Měla jsem docela náročný den a ten krásný vůně levandule a eukalyptu naprosto změnil můj večer. Po teplé lázni s těmito esenciálními oleji jsem se cítila úplně obnovena a čistá. Skutečně se mi udělala radost z takové malé věci.

Naše obličejová kůže potřebuje také detoxikaci

Jako blogerka, která tomu věnuje značnou část svého života, si myslím, že péče o pleť je důležitou součástí celkového detoxu. Mým oblíbeným způsobem, jak se postarat o pleť, je použití přírodních a organických produktů, které neobsahují chemikálie nebo toxiny. A víte co? Pleť mi to oplácí jasem a svěžestí, která se prostě nedá předstírat. V neposlední řadě doporučuji pít hodně vody. Zní to jako klišé, ale voda skutečně pomáhá očistit pleť ze škodlivých látek a dodává jí zdravý vzhled. Přiznám se, že sama na to často zapomínám, a pak se divím, proč mi vyschla kůže. Ale pak si uvědomím, že jsem celý den pila jen kafe a zapomenula na tu obyčejnou vodičku.

Srdce detoxu: Strava a cvičení

Víte, jak říkávala moje babička? "Jsme to, co jíme." A měla pravdu. Naše strava má obrovský vliv na to, jak se cítíme, jak vypadáme a jak funguje naše tělo. Pokud chcete vyčistit své tělo od toxinů, je důležité jíst zdravě. A to neznamená, že musíte jíst jen saláty a semínka! Existují celé kuchařky plné chutných a zdravých receptů. Na příklad, moje oblíbená je zrovna "Detox pro gurmány," která obsahuje fantastické recepty plné vitamínů a minerálů, které tělo potřebuje k detoxikaci. A pokud jde o cvičení, nemusí to být nic náročného. Třeba procházka nebo jízda na kole může udělat divy. Vždyť jak říká moje kamarádka a zároveň trenérka: "Cvičení je nejlepší lék."

Náš střevní systém také potřebuje detox

Možná jste o tom už slyšeli. Říká se tomu "střevní mikrobiom". Je to obrovská komunita mikrobů, které žijí v našich střevech a hrají klíčovou roli v našem zdraví. Špatná strava, stres a nedostatek pohybu mohou narušit rovnováhu těchto mikrobů a vést k různým problémům. Jeden z nejsnazších způsobů, jak se postarat o svůj střevní mikrobiom, je konzumace probiotik a prebiotik. Probiotika jsou živé bakterie a kvasinky, které vám pomohou obnovit zdravý mikrobiom. Prebiotika jsou typy vlákniny, které pomáhají těmto bakteriím růst. Takže pokud chcete zařadit detox do svého života, nezapomeňte na své střeva!

Nezapomeňte na duševní detox

Jak jsem již zmínila na začátku, stres je jedním z největších toxinů pro naše tělo. Zvláště v dnešní době, když jsme neustále zapojeni do práce, sociálních médií a nekonečných seznamů úkolů. Můj tip? Udělejte si čas na relaxaci a uvolnění. Může to být cokoli, co vás uklidňuje - meditace, procházka v přírodě, čtení knihy, poslech hudby... A ne, dívat se na televizi nebo scrollovat Instagramem to není! I já sama jsem se musela naučit se odpojit. Občas je to těžké, když vás každých pět minut něco vyrušuje, ale stojí to za to. Po takovém malém duševním detoxu se pak cítím svěží a znovu nabita energií.

Konec cesty: Integrace detoxu do každodenního života

A konečně, moje poslední rada pro detox je, aby se stal součástí vašeho každodenního života. Není to o tom, udělat si jednou za čas velký týdenní detox a pak se vrátit k starým návykům. Je to o tom, měnit svůj životní styl, tak aby byl více zaměřený na zdraví a pohodu. A víte co je na tom nejlepší? Nemusíte to dělat všechno najednou. Začněte malými kroky, jako je pití víc vody nebo každodenní procházka. A postupně můžete přidávat další věci, jako je zdravější strava nebo pravidelná meditace. Já sama jsem se do toho dostala pomalu, a věřte mi, stálo to za to - cítím se lépe, vypadám lépe a mám více energie než kdy jindy. A to vše díky detoxu.