Jak opravdu zhubnout?

Jak opravdu zhubnout? srp, 16 2023

Výběr přírodních potravin

Vsi si jiste dobre uvědomujeme, že aby naše tělo správně fungovalo, musíme jíst vyváženě. Ale co to opravdu znamená? Jaké druhy potravin bychom měli zařadit do našeho jídelníčku, aby naše tělo získalo všechny potřebné živiny?

Máme tu například ovoce a zeleninu, které jsou zdrojem vitamínů, minerálů, vlákniny a antioxidantů. Tento druh potravy bychom měli konzumovat každý den v dostatečném množství. Dále tu máme bílkovinné potraviny jako jsou maso, vejce, ryby nebo luštěniny. Tyto potraviny nám dodají energii a pomáhají nám udržovat rovnováhu naší hormonální hladiny a podporují naše imunitní systém.

Veronika mi nedávno řekla zajímavou věc, že pokud jíme potraviny s vysokým obsahem vlákniny, jako je třeba celozrnný chléb nebo brambory, zvyšuje se náš pocit sytosti a tím pádem nám to pomáhá omezit příjem kalorií. A to je přesně to, co potřebujeme pro zdravý proces hubnutí.

A co teprve zdravé tuky, které nám dodávají esenciální mastné kyseliny a také jsou zdrojem vitamínů rozpustných v tucích. Proto bychom měli do našeho jídelníčku zařadit také potraviny jako je avokádo, olivový olej, ořechy a semínka.

Pravidelné pití

Pitný režim je pro hubnutí klíčový. Tělo potřebuje vodu k udržení správné hydratace a k odstranění odpadních látek. Veronika mi jednou ukázala studii, která ukázala, že pití vody může zvýšit počet kalorií, které tělo spaluje až o 30%! A to je docela výrazný rozdíl, ne?

Voda je také skvělý nástroj pro kontrolu hladu. Pokud máte pocit, že vám začíná kručet v žaludku, zkuste si dát sklenici vody. Často nás naše tělo může zvlést na omyl, když máme pocit hladu, ale ve skutečnosti jsme dehydratovaní.

Pravidelné cvičení

Cvičení je dalším důležitým prvkem, pokud chcete zhubnout. Wíte proč? Protože když cvičíme, naše tělo spoluje kalorie. A čím více kalorií spálíme, tím víc ztratíme na váze.

Ovšem není potřeba trávit na cvičení denně hodiny. Stačí najít si nějakou formu pohybu, která nás baví, ať už je to jízda na kole, běh, plavání nebo třeba jóga. Hlavně je důležité udržovat pravidelnost a najít si v tom pohybu radost.

Před pár lety jsem se přidal do místního běžeckého klubu a začal jsem běhat pravidelně. Musím říct, že to pro mě byla skvělá zkušenost. Nejenže jsem zhubnul, ale také jsem se cítil energičtější a byl jsem šťastnější.

Plánování jídel

Abyste zvládli zhubnout, je důležité si plánovat jídla. Když máme vše naplánované, je mnohem menší pravděpodobnost, že sáhneme po nezdravých jídlech.

Plánování jídel také pomáhá ušetřit čas i peníze, protože když si plánujeme jídlo dopředu, můžeme využít zbytky z předchozího dne a nemusíme každý den vařit.

Přistupujte k hubnutí s rozumem

Na závěr bych rád zdůraznil, že když se rozhodnete zhubnout, je důležité to dělat s rozumem. Není nutné se hladovět nebo se věnovat nějakým extrémním dietám. Hubnutí je proces a je důležité si uvědomit, že to nebude přes noc. Buďte trpěliví a důsledný a hlavně, buďte k sobě laskaví.

Zhubnutí je něco, co si může vyžádat hodně úsilí, ale věřte mi, stojí to za to. Nejenže se budete cítit lépe v těle, ale také získáte více sebedůvěry a budete se moci radovat z lepšího zdraví.