Jak nahradit bench press?

Jak nahradit bench press? zář, 5 2023

Zdůrazňování funkce bench pressu

Budu si hrát s kartami na stole: miluju bench press. Ale cítím vaše břimě - ne vždy je k dispozici nejlepší vybavení, nebo možná vaše tělo nepřijímá tento konkrétní cvik a hledáte alternativu. Felix, můj kocour, mě vždy sleduje ze svého místa na pohovce, když vykonávám svou fitnes rutinu doma. Jako by pochopil, že i já bojuju s omezeními. Jak náhrada bench pressu? To je otázka, na kterou tu naleznete odpověď.

Zahřívací cvičení namísto bench pressu

Zkuste s námi několik doporučených cvičení místo bench pressu. První z nich je zahřívací cvičení. Můj oblíbený je push-up. Bench press je koneckonců jen sofistikovanější forma push-upu. Ať už se snažíte zvednout 100 kilo ze země, nebo se snažíte zvednout svoje vlastní tělo, jde o to samé. Pracujete proti gravitaci. Snažíte se překonat vlastní hmotnost. Je to jako hračka pro děti, kde se snaží postavit věž co nejvyšší. Gravitace je ale vždy tam, připravena strhnout všechno k zemi. Ale nebojte, můžete ji překonat s našimi tipy!

Cvičení na triceps

Důkladný trénink tricepsu je klíčem k posílení svalů potřebných pro bench press. Navštívením mého blogu jste se pravděpodobně již setkali s Felixem, mým neoddělitelným společníkem. Vím, že Felix není jako klasický spoluhráč na cvičení, ale zároveň je jedním z mých nejvěrnějších fanoušků. Abych udržovala svého chlupatého diváka na předních tlapkách, ráda provádím tricep dipty, jednu z nejlepších alternativ k bench pressu. Tricep dipty posilují svaly stejným způsobem jako bench press, ale nevyžadují žádné závaží. To je ideální pro domácí cvičení.

Posilování hrudníku s využitím různých pomůcek

Pokud máte k dispozici jiné vybavení než bench press, můžete také zkoušet různé varianty cvičení na hrudník. Jak už jsem říkala, moje cesta fitness není plná nejmodernějšího vybavení. Místo toho musím být kreativní a využít toho, co mám. Někdo má doma jen pytel brambor, někdo má zvedací pás od žehličky, a já mám Felixův škrábací sloupek. A tak, jedním z mých oblíbených cvičení je trénink na hrudník pomocí tohoto Felixova hračky. To mi umožňuje pracovat na mých hrudních svalech s vlastní hmotností, aniž bych potřebovala bench press.

Práce s vlastním tělem

Vyzkoušejte pouze jednoruční push-upy. Fungují skvěle pro posílení horní části těla, stejně jako bench press. Zabudovaná nevyváženost, kterou tento druh push-upů vytváří, vyžaduje řadu drobných svalových kontrakcí, které se při klasickém bench pressu často opomíjejí. A nemusíte se bát, není to tak těžké, jak by se mohlo zdát. Felix to dokáže, tak to zvládnete vy také!

Závěr: Jak nahradit bench press?

S alternativami bench pressu se tedy nenechte odradit. Můžete posilovat své svaly bez nutnosti bench pressu. Můžete se stát silnějšími a fit bez nutnosti slézt do posilovny. Posilujte svoje svaly, svou vůli, svoji odhodlanost. Dokažte gravitaci, že nejste jen těžký objekt určený k poklesu. Dokažte jí, že jste silní, že jste odolní. A nezapomeňte, bench press je skvělý, ale ne nutný. Felix je na vás hrdý. A já také.