Jak mít zdravé tělo?

Jak mít zdravé tělo? říj, 14 2023

Výběr vyvážené stravy pro zdravé tělo

Inu, jelikož vím, jak je těžké zvládnout zdravý životní styl v dnešní rychlé době, ráda bych s vámi sdílela několik tipů, které mi pomáhají držet se v kondici. Spoiler: Skutečně se neobejdeme bez zeleniny a ovoce, ale výběr je mnohem širší a více barevný, než byste čekali! Samozřejmě, psy a kočky nemohou jíst ovoce a zeleninu jako my lidé, takže pro Kocoura Felixe a Papouška Kvida je třeba potravu vybírat s rozmyslem. Ovšem tímto základním principem bychom se měli řídit i při volbě své vlastní stravy.

Pohyb a jeho roli ve zdravém těle

Jistě, strava je nesmírně důležitá, ale pokud opravdu chceme naše tělo udržet v kondici, pohyb by se měl stát naším nejlepším přítelem. Viděli jste někdy Jiřího, jak tráví hodiny posilováním a běháním v parku? Ano, tak přesně tak. Snažte se najít nějakou formu pohybu, kterou skutečně milujete. Pro mě je to jóga a procházky v parku s Kvidem, když není zrovna špatné počasí. A věřte mi, když říkám, že i málo znamená hodně pokud jde o pohyb.

Hluboký spánek a jeho vliv na zdraví těla

Podceňovaný aspekt našeho zdraví je rozhodně spánek. Znám to, večer se vrátím z práce, chci se jen složit do postele a číst knihu, ale místo toho skončím s počítačem na klíně, dokončuji poslední úkoly. Ale vážně, buďme realisté. Kdo skutečně potřebuje sedmý epizodu toho seriálu, když se můžeme probudit svěží a plní energie? Stalo se mi několikrát, že jsem usnula s notebookem na klíně a probudila se v půlnoci s Kocourem Felixem, který mi dělal polštářek. Vážně, nechci to podceňovat. Spánek je základ.

Hydratace pro zdravý život

A konečně poslední prvek zdravého těla – hydratace! Kdo z vás si opravdu pamatuje, kolik sklenic vody vypil během dne? Zkuste si k tomu dělat poznámky. Můj rekord je dvanáct sklenic za den a to byl takový výzva! Jiří mi s tím sice dělá legraci, ale on nechápe, jak důležitá je pro mě hydratace. Nikdy nezapomeňte na význam vody pro naše tělo.

Zvládnutí stresu pro zdravé tělo

Dovolte mi změnit trochu kurz a mluvit o něčem, co je pro mě velmi důležité - zvládání stresu. Jistě, všichni žijeme stresujícím životem, ale jak s tím naložíme, může mít zásadní dopad na naše zdraví. Víte, když jsem zažila stres, bývalo to pro mě opravdu těžké. Ale postupně jsem si uvědomila, že existují metody, jak se s tím vyrovnat a nikoli se stresu nechat ovládnout. Budu o tom více psát.

Prostředí, ve kterém žijeme, má taky význam

Poslední, ale ne méně důležitý bod, je prostředí, ve kterém žijeme. Trávíme tolik času v našich domovech, na pracovištích a ve městech, že bychom měli věnovat pozornost tomu, jak nás toto prostředí ovlivňuje. Čistý vzduch, krásné zelené rostliny kolem nás a klidné a ticho, to vše může mít velký dopad na naše zdraví.