Jak Loki zemřel?

Jak Loki zemřel? srp, 19 2023

Důkladné zkoumání smrti Lokie

Přátelé, dneska se ponoříme do světa Marvelu, přesněji do příběhu jednoho z nejikoničtějších antihrdinů - Lokie. Je to charakterní, mnohovrstevnatý postava, hráč, blázen, ale také bratr a syn. Jejím srdcem se však stal způsob, jakým Loki skončil. Co se vlastně stalo? Proč Loki ‒ Bůh lsti, který se přesunul z jednoho světa do druhého, přežil nespočet bitv a srdceryvných okamžiků ‒ najednou zemřel? Ponořme se do hlubin dobrodružství a intrik tohoto záhadného postavy.

Smrt Lokie v ruce Thana

Pamatuji si na den, kdy Jiří a já jsme se poprvé podívali na „Avengers: Infinity War“. Byl to šokující zážitek, zejména smrt Lokie, která se odehrála hned na začátku filmu. Thanos, pán smrti a zkázy, udusil Lokieho vlastními rukama. Něco tak brutálního jsme od Marvelu ještě neviděli, ale pokud si to uvědomíte, bylo to logické. Loki byl Bůh lsti, mistřišský manipulátor, který ušel smrti již několikrát. Ale tentokrát ho jeho lstivost nezachránila. Přesto se mnoho fanoušků dívalo na tuto scénu s neskrývanou nadějí, že Loki opět nějakým způsobem unikne.

Lokiho smrt a jeho předchozí klamy

Lokiho smrti nelze pochopit bez pochopení jeho dřívějších klamů. Tento Bůh má historii fingování své vlastní smrti. V "Thor: The Dark World", například, Loki předstírá, že umírá v náručí svého bratra Thora po heroickém činu. Ale jak se ukázalo ve finální scéně, Loki byl naživu a vládl Asgardu pod přestrojením svého otce, Odina. Na chvíli se zdálo, že Lokiho smrt proti Thanosovi může být jen dalším z jeho klamů.

Nenávratná smrt?

V reakci na fanouškovské teorie a spekulace, že Loki stále žije, řekli Russo bratři, režiséři „Avengers: Infinity War“, že Lokiho smrt je konečná. Jejich slovo je pro mnohé definitivní. Ale věříte-li v Russoovy bratry nebo ne, pochybnosti ještě stále zůstávají. Neboť, jak už jsme zjistili, Loki je Bůh lsti, mistr iluzí. Možná je jeho „konečná“ smrt jen další iluze?

Lokiho návrat v jeho vlastním seriálu

S představením samostatného seriálu Loki v roce 2021 se stal Lokiho návrat skutečností. Tento Loki je však odlišný od toho, kterého jsme znali. Seriál sleduje alternativní verzi Lokieho, který unikl s Tesseractem v "Avengers: Endgame". Je důležité si uvědomit, že tento Loki nezažil události "Thor: Ragnarok" nebo "Avengers: Infinity War". Proto je tato verze Lokie mnohem zákeřnější a neví, co ho čeká v budoucnosti.

Loki jako symbol proměny

Konečně, je důležité si uvědomit, že Loki je Bůh lsti a proměny. S tím přichází schopnost změnit, adaptovat a přežít. Lokiho dějiny ukazují, že neustále mění svou podobu a identity. Tedy, byť se může zdát, že Loki je mrtvý, jeho duch a jeho síla přetrvají. Tak jako fenix, který vstává z popela, Loki je schopen se znovu narodit a pokračovat v jeho trikách a lstech.

Jak Lokiho smrt ovlivnila Marvelovu vesmír

Lokiho smrt měla na Marvelovu vesmír velký vliv. Nejenže to odstartovalo události „Avengers: Infinity War“ a „Avengers: Endgame“, ale také to ukázalo, jak smrtelné může být Thanos. Lokiho smrt také nastavila tón pro další filmy a seriály, kdy bylo jasné, že nikdo, ani Bůh, není v bezpečí před Thanosem. Zároveň nás to naučilo, abychom nebrali nic jako samozřejmost v Marvelově vesmíru, protože nikdy nevíme, co se může stát.