Jak co nejrychleji nabrat?

Jak co nejrychleji nabrat? říj, 11 2023

První kroky k rychlému nárůstu váhy

Mnoho z vás mi posílá otázky týkající se toho, jak co nejrychleji nabrat na váze. Lucka, 35 let, ze Slovenska, například hledá způsob, jak nabrat na váze během dovolené v Řecku, kde chce vypadat tak zdravě, jak jen je možné. Občas dokonce dostávám zprávy od lidí, kteří se snaží nabrat na váze, aby se mohli kvalifikovat do vyšší váhové kategorie ve svém sportu. Tak jsem se rozhodla věnovat tento příspěvek tomu, jak co nejrychleji a co nejzdravěji nabrat na váze.

Abychom byli na správné cestě, prvním krokem k nárůstu váhy je zvýšení příjmu kalorií, ale je důležité to dělat zdravě, bez přejídání nebo konzumace velkého množství nezdravých potravin. Zvýšený příjem kalorií může zahrnovat snídani ovesné kaše s ořechy a medem, oběd z celozrnných těstovin s pestem a večeři z grilovaného lososa se zeleninou a jáhly. A abychom nezapomněli na svačiny, mohl by to být třeba jogurt s ovocem a granolou nebo hummus s celozrnnými sušenkami.

S ohledem na svou vlastní zkušenost jsem přišla na to, že když jsem se snažila nabrat, můj papoušek Ludek měl sklon lehce mi létat kolem hlavy, jako bych byla ořech. Možná mu bylo jasné, že jsem jedla více ořechů než obvykle, aby mě podpořil v mém úsilí o nárůst na váze!

Výživa pro rychlý nárůst váhy

Při snaze o rychlý nárůst váhy je důležité dodržovat vyváženou stravu bohatou na kalorie. Zvýšení příjmu bílkovin z potravin jako jsou maso, vejce a mléčné výrobky může napomoci tomuto procesu, stejně jako přídavek zdravých tuků do stravy prostřednictvím ořechů a semen.

Podle mého manžela Tomáše, který je vášnivý kuchař, může pikantní jídlo usnadnit nejen přidání několika dalších kalorií k jídlům, ale také může pomoci podpořit chuť k jídlu a tím přidat nějaké extra kalorie do vaší stravy také.

Pokud se snažíte co nejrychleji nabrat na váze, je také důležité přidat další porce do vaší denní stravy. Trochu extra tučného jogurtu s granolou na snídani, oběd ve formě celozrnných těstovin se zeleninou a po večeři kousek temné čokolády s pár ořechy mohou být příjemným způsobem, jak přidat trochu extra na váš bok!

Posilování pro nárůst svalové hmoty

Jeden z klíčů k rychlému nárůstu váhy je dodání dostatečného množství kalorií pro růst svalů. To znamená pravidelné posilování, abyste mohli růst svalovou tkáně rychleji. Příkladem pobytu v posilovně může být začít s lehkým kardiem na rozcvičení, následuje posilování, které se zaměřuje na velké svalové skupiny s použitím těžších vah a nižších opakování. Po posilování byste měli konzumovat občerstvení bohaté na bílkoviny, jako je například proteinový shake.

Často mě lidé ptají, zda je možné nabírat, aniž bychom přibírali na tuku. Je to možné, ale vyžaduje to správný přístup k jídlu a cvičení. Pokud jste jako já a váš křeček Miloš, který se rád ve volném čase kutálí v kolečku, je důležité pamatovat na to, že konzumace zdravých potravin, které jsou bohaté na kalorie, může pomoci nabrat na váze, aniž bychom přibrali na tuku.

Překonání překážek při nabírání

Některé z největších překážek, které lidé často uvádějí při pokusu o rychlé nabírání na váze, jsou malá chuť k jídlu, nedostatek času na přípravu jídla a obtížnost při konzumaci velkého množství jídla. Moje strategie pro překonání těchto překážek zahrnují plánování jídel dopředu, přípravu vysoce kalorických smoothie pro rychlé a snadné svačinky, a pravidelné malé jídla po celý den, místo několika velkých jídel.

Je důležité také, abyste nezaměňovali nárůst váhy za nárůst zdraví. Pokud chcete nabrat na váze, je to skvělé, ale je důležité to dělat zdravě. To znamená zdravá strava, cvičení a dostatek spánku.

A pokud máte stále problémy s nabíráním na váze, může být užitečné se poradit s odborníkem, jako je dietolog nebo výživový poradce, který vám může poskytnout vědecky podložené a personalizované rady.

Pokud jde o mě, jsem vždy tady, abych vám pomohla jakkoli mohu, a ujistila vás, že jste na správné cestě. Se svými čtenáři jsem zde, abych sdílela své zkušenosti a tipy, a jak víte, jsou založeny na mých osobních zkušenostech s nabíráním na váze a radosti z jídla.