Co nepít při dně?

Co nepít při dně? lis, 7 2023

O co jde při dne?

Dne je tak nepříjemná, že vás donutí udělat cokoli, aby byla pryč. Takže když někdo řekne "Nesmějte to pít, pokud máte dnu," je tu obrovská šance, že ho poslechnete. A ještě lepší je, když víte, co nemáte pít, abyste dnu předešli. Věc je taková, že dne není jen něco, co se stane náhodou. Je to onemocnění, které je přímo spojeno s tím, co jíme a pijeme. A myslím, že se všichni můžeme shodnout na tom, že prevence je lepší než léčení. Což mě přivádí k hlavnímu bodu tohoto článku: když nespustíte, co byste neměl pít, pokud máte dnu? (A jestli jste blog přečetli až sem, máte-li rádi čaj s pomerančovou šťávou, možná budete chtít odložit hrníček).

Alkohol: Nepřítel číslo jedna

Ne, nejsem paní Radost. Ale ani dne vás nejspíš nedělá šťastným. Proto je důležité mít na paměti, že pokud máte dnu, měli byste se vyhýbat alkoholu. Pokud máte v plánu víkendovou párty nebo pokud je vaše oblíbená zábava popíjení vína při sledování vašeho oblíbeného seriálu, pak je to možná špatná zpráva. Podle mnoha studií alkohol zvyšuje hladinu kyseliny močové v těle, což vede k vzniku krystalů, které způsobují bolesti při dni. A nejen to. Alkohol zvyšuje krevní tlak a může vést k dehydrataci, což dne jen zhoršuje.

Sóda, milá sóda

Víte, co je horší než sklenice vína nebo pivo při dni? Sklenice sódy. Je pravda, že to není tak zábava, jak si myslel. Ale je to tak. Sódy obsahují velmi vysoké množství fruktózy, což je typ cukru, který zvyšuje hladinu kyseliny močové v těle. To znamená více krystalů a více dne. Takže pokud jste zvyklí si dopřát sklenici nebo dvě sódy denně, může to být jeden z hlavních důvodů, proč máte dnu.

Dávejte si pozor na ovocné džusy

Pro milovníky ovocných džusů to není dobrá zpráva. Protože stejně jako sódy, i ovocné džusy mohou být plné fruktózy. A jak jsme se již dozvěděli, fruktóza není při dni naším přítelem. Pokud si rádi dopřáváte sklenici pomerančového nebo jablkového džusu ráno, možná byste měli přemýšlet o změně vašich návyků. Když si chcete dopřát něco sladkého, stále je tu možnost vypít sklenici vody s citronem. To vám pijavým příchuť, aniž by zvyšovalo hladinu kyseliny močové.

Espressíčko?

Káva je teď trochu kontroverzní. Některé studie tvrdí, že káva může zvýšit riziko vzniku dny. Jiné studie však tvrdí opak. Proto buďte opatrní s konzumací kávy, pokud máte dnu. Možná byste měli omezit počet šálků kávy na jeden nebo dva denně a sledovat, jak se cítíte. Nezapomeňte, že dehydratace je jedním z hlavních problémů při dni, takže byste měli také pít hodně vody.

Čaje a jejich efekt

O čajích se říká, že jsou zdravé. A pravdou je, že většina z nich je. Ale jako vždy, devil je v detailech. Některé čaje mohou zvyšovat riziko dny, zatímco jiné mohou pomoci předcházet jí. Černý a zelený čaj mohou zvýšit hladinu kyseliny močové v těle. Na druhé straně čaje, jako je třeba čaj z kopřivy nebo z krve, mohou pomoci snížit hladinu kyseliny močové.

A co pít?

Pokud se cítíte trochu omezeni ve vašich možnostech, nebojte se. Je tu stále spousta věcí, které můžete pít, pokud máte dnu. Voda je vždy dobrá volba. Ale pokud chcete něco s chutí, zkuste třeba bylinné čaje nebo dyť neředěný ovocný džus. A pokud máte pocit, že potřebujete trochu stimulace, zkuste zelený čaj. Jde o to, abste byli informovaní a dělali chytré volby.

A to je to, drahý čtenáři! Doufám, že jste něco objevili a že vás informace pomohou lépe se vypořádat s dnou. Vzpomeňte si, je to vaše tělo a je na vás, jak se o něj postaráte. A pokud máte nějaké další otázky, nebo pokud máte nějaký tip, co byste měl pít při dni, neváhejte se podělit v komentářích. Budu se těší na vaše myšlenky!