Co jíst k večeři abyste zhubli?

Co jíst k večeři abyste zhubli? říj, 25 2023

Výběr pravých potravin

Potřebujete účinné tipy na zdravou večeři, která podpoří váš cíl shodit pár kilo? Nejprve si musíme uvědomit, že každý jsme jiný a nemůžeme všechno zobecnit. Může být, že co funguje pro jednoho, nemusí fungovat pro druhého. Ale nebojte, základní principy fungují pro všechny. Já jsem se této problematice věnovala a na základě svých zkušeností jsem se rozhodla s vámi podělit o své rady a tipy. Můj manžel Tomáš byl mým pokusným králíkem a mohu vám říct, že výsledky stoji za to!

Při volbě potravin pro večeři byste měli upřednostňovat ty, které jsou bohaté na bílkoviny a vlákninu, a obsahují minimum tuků a cukrů. Bílkoviny jsou důležité pro opravu a výstavbu buněk, zatímco vláknina podporuje trávení a pomáhá udržet sytost po delší dobu. Nevěříte? Tomáš to také nevěřil. Ale po několika týdnech svědomitých večeří zdravých potravin začal vidět výsledky.

Velikost porcí

Velikost porcí je další klíčovou věcí, kterou byste měli mít na paměti při plánování večeří pro hubnutí. Mnoho lidí má tendenci přejídat se, což je zřejmě jedna z největších překážek v hubnutí. Pokud jste jedním z nich, jako Tomáš, nezoufejte. Malými kroky k úspěchu!

Buďte konzistentní ve velikosti porcí a držte se doporučených množství. Můžete také použít menší talíře a misky, aby jídlo vypadalo větší a vy jste se cítili spokojenější. Tento trik byl jedním z oblíbených Tomáše. Najednou se ukázalo, že může jíst méně a přitom se cítit stejně zasytěný.

Zdravé recepty

Jít na dietu neznamená nutně odříkat se chutného jídla. Můžete si stále užívat své oblíbené chutě, pokud najdete zdravé alternativy. Máte rádi pečené brambory? Skvěle, zkuste je s kůrou a bez tučné omáčky. Máte rádi kure či rybu? Proč ne, ale bez smažení! Chutné a zdravé recepty, které budou podporovat váš cíl zhubnout, jsou na dosah ruky.

Můj Tomáš se původně se šklebil na myšlenku dietních pokrmů. Ale upřímně, kdo z nás by nebyl skeptický? Ale co teprve, když jsem vykouzlila fitness verzí jeho oblíbených pokrmů ... Srdíčko mu na rychlosti průchodu těmi různobarevnými talíři jistě poskočilo!

Čas večeře

Věděli jste, že čas, kdy večeříte, může také ovlivnit vaše hubnutí? Ano, opravdu. Pokud chcete efektivně zhubnout, měli byste večeřet alespoň tři hodiny před tím, než jste v plánu jít spát. Účelem tohoto pravidla je dát vašemu tělu dostatek času na trávení jídla před tím, než se jde na odpočinek. Mluvím z vlastní zkušenosti, když říkám, že to skutečně funguje.

Tento zvyk jsme začali s Tomášem uplatňovat před několika měsíci a výsledky jsou nejen ve viditelných výsledcích na váze, ale také v kvalitě spánku. Kdo by si pomyslel, že jednoduché posunutí večerních jídel o několik hodin může mít tak velký dopad!

Hydratace

Hydratace je klíčem ke zdravému hubnutí. Pijte alespoň 8 sklenic vody denně. To pomůže udržovat vaše tělo hydratované a také vám pomůže cítit se plnější, což může snížit pravděpodobnost přejídání se. Voda také pomáhá tělu spalovat kalorie a podporuje trávení.

Naše nová vodní láhev je už trvalým doplňkem naší jídelní tabulky. A upřímně, všimli jsme si, že se nám líbí nejen náš nový zdravější způsob života, ale také si víc užíváme chvíle strávené při společných večeřích.

Pohyb

Samotná zdravá výživa samozřejmě nestačí. Musíte ke své dietě přidat i pravidelný pohyb. To neznamená, že musíte strávit několik hodin denně v posilovně. Stačí zapojit do svého dne několik minút aerobního cvičení, jako je chůze, běh, plavání, jízda na kole či taneční lekce. Tomáš je dokonalý příklad toho, jak může být tahle změna účinná!

A ano, tohle je ten příběh o tom, jak se z mého milovaného manžela, který obvykle sedával u televize s pivem v ruce, stal šťastný, zdravý a fit člověk. Pokud může Tomáš, můžete to vy také. Tak do toho!