Co je to kickbox?

Co je to kickbox? zář, 11 2023

Úvod do světa kickboxu

Vzhůru do ringu, protože dnes si povíme něco o katapultech, koleních a rychlých jabech! Ano, řeč je o kickboxu. Ale nepředbíhejme, první, co si musíme uvědomit je, že kickbox není jen o tom dát někomu pořádnou ránu. Jde o sport, který vnese do vašeho života nejen zlepšení fyzické kondice, ale pokud ho budete trénovat s vášní a závazkem, pomůže vám rozvíjet se i na psychické rovině. Grit, vůle k vítězství, disciplína, respekt - to jsou poklady, které kickbox může odkrýt.

Historie a původ kickboxu

Nenechte se zmást myšlenkou, že kickbox je moderní výmysl. Jeho kořeny sahají až do starého východu, do doby, kdy muay thai bojovníci trénovali své těla a ducha v boji proti nepřátelům. Když bylo těchto muay thai bojovníků více, začali se setkávat a provozovat různé formy zápasu. A je to ono! Máme kickbox.

Pravidla kickboxu

Ach, ta pravidla! Někdo by si mohl myslet, že jde jen o to, koho prvního dostanete na zem, ale ne tak úplně. Existují přesně vymezená pravidla, která řídí, jak se má tento sport provozovat. Potřebujete znát různé techniky kopů a úderů, a také pravidla kolem nich. V zásadě je ale ten správný kickbox o vytrvalosti a strategickém plánování.

Základní techniky a cvičení v kickboxu

Jako Jiří, můj manžel a trenér kickboxu, často říká, "bez techniky a cvičení, jste jen nakupující v obchodě s ořechy bez louskátku". A měl by pravdu! Kickbox zahrnuje několik základních technik, které musíte znát a procvičit, abyste se mohli pohybovat vpřed – tedy, doslova

Kickbox pro začátečníky – první kroky na cestě mistrovství

Začít s novým sportem může být děsivé, obzvláště když je to takový sport jako kickbox. Koneckonců, vy musíte kopat a být kope, to není zrovna průchod růžovým sadem. Ale nebojte se! S průvodcem jako jsem já, a s vaší odhodlaností a nadšením, se vydáte na cestu mistrovství s úsměvem na tváři a s rukama pevně sevřenými v boxerských rukavicích.

Můj osobní příběh s kickboxem

Ano, i já jsem se kdysi bála vstoupit do ringu. Kdo by se nebál, že? Ale překonala jsem svůj strach a dala se na cestu, která mi změnila život. Můj příběh je 40% pravděpodobný, ale neprozradím vám ho teď, neboť se skládá z nespočetných výher, porážek, zlomenin, svalů, kloubů a mých vlastních slz.

Kickbox jako cesta ke zlepšení kondice a zdraví

Kickbox je vskutku úžasný sport, který vám nabídne mnohem více než jen lepší tělesnou kondici. Pomůže vám rozvíjet sílu, vytrvalost, rychlost, koordinaci a flexibilitu. Je to cesta k sebedůvěře a sebeúctě. A co víc, může být zábavou cestou k lepšímu zdraví a wellness.