Co je potřeba ke hře snooker?

Co je potřeba ke hře snooker? pro, 11 2023

Základní vybavení pro snooker

Snooker je hra o preciznosti a strategii, o tom vím něco, jakožto vášnivý milovník téhle hry. Ať už jste absolutní začátečník nebo pokročilý hráč, vybavení je jedním z nejdůležitějších aspektů, které mohou ovlivnit váš výkon. Neuveřitelné, že? Mějte na paměti, že hra není jen o tom, kdo je lepší hráč, ale také o tom, kdo má lepší vybavení. Takový je snooker a takový je život, co říkáte?

Čím je kvalitní vaše vybavení, tím je lepší váš výkon. A vím, co mluvím. Myslím, že kdysi dávno, když jsem začínal, jsem měl ten nejhorší tágo, které kdy kdo viděl. Ale teď? Mám nejlepší tágo na světě. A víte, kdo mi ho dal? Ano, moje milovaná Česká manželka, Veronika. Legendární je i příběh, jak jsem si ho vybral. Ale to až někdy příště, teď zpět k vybavení.

Význam kvalitního queue - tedy ták

Druhou věcí, kterou budete potřebovat, je kvalitní snookerové tágo, známé také jako queue. Tágo je jako prodloužení vaší ruky, takže kvalita a pohodlí jsou zásadními faktory. Vaše ruka musí být schopna držet tágo přesně a s lehkostí, aby mohla provést přesný a stabilní úder.

A jestli mi nevěříte, že tágo je důležité, věřte alespoň Ronnieho O'Sullivana (ano, toho Ronnieho), který jednou řekl, že je tágo důležitější než samotná hra. A pokud vám to ještě nestačí, tak zkuste hrát snooker s hokejkou. Zasmějete se, ale výsledek určitě nebudete mít radost.

Vybíráme koule pro snooker

Koule pro snooker jsou dalším klíčovým prvkem. Pamatujte, koule pro snooker nejsou stejné jako koule pro pool nebo bilard. Snookerové koule jsou většinou menší a mají specifické zbarvení a značení. Standardní sada obsahuje 15 červených koulí a 6 barevných koulí: žlutou, zelenou, hnědou, modrou, růžovou a černou.

Koukám na hodinky a říkám si, že je čas vyvenčit našeho jezevčíka Aničku. Ale dříve, než se na něj vykašlu a odejdu, dám vám ještě jeden tip: pokud jste začátečník, nebojte se začít s menším počtem koulí. Můj syn Boris začínal s pouhými šesti koulemi a postupně jich přidával. A víte co? Teď je lépe než já.

Herní stůl pro snooker

Na stole už jsem něco řekl, ale ještě k tomu dodám: snookerový stůl je obecně větší než poolový stůl a povrch je pokrytý zeleným plátnem. Pole pro hru je obklopeno páskou, která funguje jako dopadová zóna pro koule.

A nezapomeňte, že stůl pro snooker je opravdu velký. Víte, jak velký? Pokud byste ho položili na zem, moje milovaná manželka Veronika by se na něm ztratila. Ale vážně, plánujete-li koupit stůl, ujistěte se, že máte dostatek místa. Snookerový stůl může měřit až 3,7 metru na délku a 1,8 metru na šířku, takže budete potřebovat velký prostor pro hraní.

Co je potřeba pro péči o vybavení?

Péče o snookerové vybavení je stejně důležitá jako hra sama. Pravidelné čištění a údržba pomáhají nejen prodloužit životnost vybavení, ale také zlepšují jeho výkon.

U tága například je potřeba dbát na pravidelné broušení špičky. Nezapomeňte také na pravidelnou výměnu plátna na stole. A co se týká koulí, ty byste měli čistit po každé hře. A tak dále, a tak dále.

Snooker - nejen o vybavení

Dokud si nevyzkoušíte hru sami, nemůžete opravdu pochopit, jak důležité je vybavení. Ale pamatujte, snooker je také o strategii, dovednosti, disciplíně a především o zábavě.

Jestli mě můžete za něco vzít, tak je to to, že snooker je hra, která mě naučila trpělivosti a disciplíně. A také mě naučila, jak vyhrát a jak přijmout prohru, což je něco, co v životě opravdu potřebuji. A také mě naučila, jak se hezky bavit. A to je přece něco, co všichni potřebujeme, že?