Co je důležité pro zdraví?

Co je důležité pro zdraví? srp, 25 2023

Pravidelné cvičení pro základ zdraví

Máte radost z pohybu? Tak jako já po večerech, když se vrátím z práce a Dominik již spí v posteli, se rozhodnu, že je čas pro malou jógovou seanci před spaním. Záleží jen na vás, zda zvolíte aerobik, fitness, jógu, běžecký trénink nebo jen chůzi. Podstatnou částí našeho každodenního života by měl být exercise. A proč, ptáte se? Protože pravidelný pohyb je klíčem k udržení našeho těla v dobré kondici i duševního zdraví. Posiluje také naši obranyschopnost a pomáhá bojovat proti různým onemocněním.

Během cvičení se uvolňují endorfiny, které vede k tomu, že se cítíme šťastnější, relaxovanější a plnější energie. A víte co je na tom nejlepší? S cvičením můžete začít kdykoli, bez ohledu na svůj věk nebo kondici. Prostě to zkuste, vaše tělo bude vděčné. Tak jako kdysi, kdy jsem byla na mateřské dovolené s Dominikem a rozhodla se začít s jógou. Přineslo mi to tolik potřebného odpočinku, propojení s tělem a klidu do duše. Tímto tělo-dechu-duše cvičením jsem si uvědomila, jak důležité je pravidelně se hýbat, abych se cítila dobře a zdravě.

Úžasný svět správné výživy

Tak jako naše auta potřebují kvalitní palivo, aby správně fungovala, tak naše těla potřebují správnou výživu. Výživa je dalším pilířem našeho zdraví. Jistě víte, jak je pro naše tělo důležité konzumovat vyváženou stravu plnou zeleniny, ovoce, celých obilovin, bílkovin a zdravých tuků. Tak jako teplý oběd, který vařím pro Dominika každý den, aby měl dostatek energie do školy a na hřiště. A to nemluvím o své oblíbené snídani, kterou je ovesná kaše s ořechy a ovocem.

Pamatujte, že správná výživa je i o množství a kvalitě potravy, kterou konzumujeme. Vždy byste měli mít na paměti, že byste měli jíst různorodě a přiměřeně. A to stejně platí pro pitný režim. Měli byste konzumovat dostatečné množství tekutin, ideálně čisté vody, aby bylo vaše tělo správně hydratované. Což je doopravdy důležité v horkých letních dnech, kdy se potíme více než obvykle. Já vždy nosím s sebou láhev vody a snažím se pít pravidelně, aby mi voda nedocházela v těle.

Spánek jako zázračný lék

Pokud jde o můj skrytý zdravotní tip, je to dostatek spánku. Možná se vám to zdá samozřejmé, ale dostatečný spánek nám pomáhá regenerovat naše tělo a mysl. Víte, jaké to je, když se probudíte po krátké noci a nejste schopni se plně soustředit nebo se cítíte unavení. Tak se cítím já, když Dominik má nějaké problémy se spaním a potřebuje mě. Ale víte co? Když se dostatečně vyspím, cítím se jako v novém životě. Naprosto vitální, plná energie a konečně schopná se plně věnovat svým povinnostem v práci i doma.

Dostatečný a kvalitní spánek má také schopnost snížit riziko vzniku různých onemocnění, jako je cukrovka nebo kardiovaskulární onemocnění. Takže, podporuje nejen naše fyzické, ale i mentální zdraví. Navíc při dostatečném spánku se uvolňují hormony, které pomáhají regenerovat naše tělo a také podporují naši imunitu. Takže dávejte svému tělu dostatek času na odpočinek a obnovu. Bude vám vděčné!

Sebevědomí a duševní zdraví, stejně důležité jako fyzické

A co je pro mě jako ženu, matku a blogerku ještě důležitější? Duševní zdraví. To je to, co mi dává sílu jít dál, i když se situace zdá být těžká. Klíčem k duševnímu zdraví je právě sebevědomí a sebernášení se, když se nám něco nepovede. Všichni jsem měli takové neúspěchy, ale důležité je, jak se s nimi vypořádáme.

Sebeúcta a sebevědomí jsou klíčem k tomu, jak se cítíme ve své pokožce. Bez nich se cítíme méněcenní, nepodaří-li se nám něco, co se nám zdálo tak jednoduché. Musíme být k sobě dobrí, dokonce i když se nám něco nepodaří. Protože nikdo z nás není dokonalý. Rozhodně to platí i pro mě, při psaní tohoto blogu, kdy se snažím inspirovat a pomáhat vám, ale občas se mi nedaří tak, jak bych chtěla. Ale víte co? Snažím se o to a to je to, co je důležité. Sebeúcta a sebevědomí nás posilují a dělají nás silnějšími, i když se setkáváme s problémy a nesnázemi.

Dnes jsem s vámi chtěla podělit o to, co považuji za důležité pro naše zdraví. Doufám, že vám moje rady a zkušenosti pomohou a že budete moci zlepšit své vlastní zdraví. Protože zdraví je to nejcennější, co máme, tak se o něj starat s láskou a pozorností. Buďte silní, buďte zdraví a buďte šťastní!