LYŽOVÁNÍ JIZERSKÉ HORY

Menu


Tanvaldský Špičák, Berdřichov i Severák patří k nejoblíbenějším lyžařským areálům v České republice. Každý pro něco jiného. Nalézají se kousek od sebe v Severních Čechách mezi Libercem a Tanvaldem a ze všech můžete nastoupit na běžeckou Tour de Jizerky. Jízdenky zakoupené v jednom středisku jsou platné i v obou ostatních střediscích, takže nezůstane vázáni k jednomu místu. Stačí si jen vybrat správnou základnu…


Tanvaldský Špičák

Mapa areálu Tanvaldský Špičák
Víte že…

Víte, že rozhledna Oslednice nabízí krásný výhled na jihočeské městečko Telč, které se pyšní zápisem na Seznamu UNESCO? Nebude-li vám výhled z Oslednice stačit, můžete se nad Telčí proletět v horkovzdušném balónu.Sjezdovky a vleky

Provozní doba

denní: 8:30 - 16:00 hod

večerní: 17:00 - 20:00 hod


Sjezd Špičáku je požitek, který si můžete dávkovat podle libosti. Buď bez pardónu po černé, po které se jezdí mezinárodní slalomářské závody nebo klidným kilometr a půl dlouhým sjezdem lesním průřezem. Z černé můžete pokračovat po modré nebo červeným „rukávem“, jak se říká prudšímu dojezdu k lanovce. Kombinací je spoustu (viz. mapa). Čekání na čtyřsedačkovou lanovku netrvá ani při největší zátěži déle než 10 minut. Dalších 6 vleků obhospodařuje lyžaře na kratších úsecích a samostatných loukách, kde mohou trénovat začátečníci a méně pokročilí.

Poma vás stejně jako lanovka vyveze až k vrcholu, ovšem za poloviční cenu. Ceny vleků jsou odstupňovány podle délky, rychlosti a komfortu a za sedačkovou lanovku si lyžaři velmi rádi připlatí. Vznášet se nad vrcholky smrků a pohupovat lyžemi je někdy tak příjemné, že by člověk mohl pokračovat hodiny a snad by ani nemusel jezdit dolů. Můžete platit jednotlivé jízdy nebo si předplatit handsfree kartu, ze které se automaticky odečítají body. Podrobný ceník naleznete zde.

Poloha sjezdovek na severní straně prospívá kvalitě sněhu, který se tu drží až do dubna. Sjezdovky jsou stoprocentně zasněžované, pravidelně upravované a na Špičáku II jsou osvětlené až do devíti hodin večer. Tanvaldský Špičák patří mezi nejvybavenější areály v České republice. Návštěvníci ocení i poměrně levné občerstvení a restaurace a čajoví lyžaři supermoderní toalety pod sjezdovkami. Parkoviště v dolní části areálu je zdarma.
Online Travel Solutions © Poděkování