LYŽOVÁNÍ JIZERSKÉ HORY


Tanvaldský Špičák, Berdřichov i Severák patří k nejoblíbenějším lyžařským areálům v České republice. Každý pro něco jiného. Nalézají se kousek od sebe v Severních Čechách mezi Libercem a Tanvaldem a ze všech můžete nastoupit na běžeckou Tour de Jizerky. Jízdenky zakoupené v jednom středisku jsou platné i v obou ostatních střediscích, takže nezůstane vázáni k jednomu místu. Stačí si jen vybrat správnou základnu…


Jizerská magistrála

Nástupní místa:

Tanvaldský Špičák:

  • Albrechtice - Mariánská hora - kapacita parkoviště: 40 míst u požární zbrojnice
  • středisko je s páteřní trasou magistrály napojeno 6 km trasou Albrechtice sedlo - Hájovka - Knajpa

Bedřichov:

  • Maliník - kapacita parkoviště: 90 míst. Doprava: ČSAD Liberec, zast. Maliník
  • Stadion - kapacita parkoviště: 170 míst. Doprava: MHD Jablonec nad Nisou, zast. Bedřichov, U Stadionu, bus č. 1; ČSAD Liberec, zast. Bedřichov.

Severák:

  • Hrabětice - kapacita parkoviště: 100 – 120 míst. Doprava: ČSAD Liberec, MHD Jablonec nad Nisou, bus č. 6, zast. Hrabětice, kaplička.


Víte že…

Víte, že Kašperské hory mají doslova zlatou historii? Vzácný kov se zde začal dolovat už ve 13. století a původní název města obsahoval staroněmecké sousloví „am reichen Stein“, tedy „u bohaté skály“.Jizerská magistrála

Patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast i národní parky jako Jizerskohorské bučiny nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky. Cestu zpestřují rozhledny s výhledem na Jizerské hory nebo řada pomníčků připomínající památné události jako pytlácké přestřelky nebo případy zbloudění a umrznutí :-). Nejúchvatnější je ovšem sama příroda. Stopa je vedena lesními pěšinami mezi zasněženými smrky, po bílých pláních s výhledy do krajiny i kolem zamrzlých vodopádů, říček a potoků pokrytých bledě modrou krustou.

Trať je pravidelně udržována frézovou rolbou a na každém rozcestí naleznete orientační mapy a rozcestníky. Po dobu sezóny jsou i o víkendech při cestě otevřeny kiosky ( na Hřebínku, na Promenádní cestě, Na Knajpě) a na Bedřichově, Nové Louce, Smědavě a Jizerce i restaurace. Na magistrálu můžete samozřejmě nastoupit kdekoliv, ale při cestě autem můžete zdarma využít parkoviště v Bedřichově, v Hraběticích a Albrechticích.

Fotogalerie
Online Travel Solutions © Poděkování