LYŽOVÁNÍ JIZERSKÉ HORY


Tanvaldský Špičák, Berdřichov i Severák patří k nejoblíbenějším lyžařským areálům v České republice. Každý pro něco jiného. Nalézají se kousek od sebe v Severních Čechách mezi Libercem a Tanvaldem a ze všech můžete nastoupit na běžeckou Tour de Jizerky. Jízdenky zakoupené v jednom středisku jsou platné i v obou ostatních střediscích, takže nezůstane vázáni k jednomu místu. Stačí si jen vybrat správnou základnu…


Jizerská magistrála

Nástupní místa:

Tanvaldský Špičák:

  • Albrechtice - Mariánská hora - kapacita parkoviště: 40 míst u požární zbrojnice
  • středisko je s páteřní trasou magistrály napojeno 6 km trasou Albrechtice sedlo - Hájovka - Knajpa

Bedřichov:

  • Maliník - kapacita parkoviště: 90 míst. Doprava: ČSAD Liberec, zast. Maliník
  • Stadion - kapacita parkoviště: 170 míst. Doprava: MHD Jablonec nad Nisou, zast. Bedřichov, U Stadionu, bus č. 1; ČSAD Liberec, zast. Bedřichov.

Severák:

  • Hrabětice - kapacita parkoviště: 100 – 120 míst. Doprava: ČSAD Liberec, MHD Jablonec nad Nisou, bus č. 6, zast. Hrabětice, kaplička.


Víte že…

Víte, že lázeňské městečko Bechyně v jižních Čechách prý založila sama kněžna Libuše? Podle některých se má nedaleko odsud dokonce nacházet její hrob.Jizerská magistrála

Patří k nejoblíbenějším běžkařským trasám v republice. Chráněná krajinná oblast i národní parky jako Jizerskohorské bučiny nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky. Cestu zpestřují rozhledny s výhledem na Jizerské hory nebo řada pomníčků připomínající památné události jako pytlácké přestřelky nebo případy zbloudění a umrznutí :-). Nejúchvatnější je ovšem sama příroda. Stopa je vedena lesními pěšinami mezi zasněženými smrky, po bílých pláních s výhledy do krajiny i kolem zamrzlých vodopádů, říček a potoků pokrytých bledě modrou krustou.

Trať je pravidelně udržována frézovou rolbou a na každém rozcestí naleznete orientační mapy a rozcestníky. Po dobu sezóny jsou i o víkendech při cestě otevřeny kiosky ( na Hřebínku, na Promenádní cestě, Na Knajpě) a na Bedřichově, Nové Louce, Smědavě a Jizerce i restaurace. Na magistrálu můžete samozřejmě nastoupit kdekoliv, ale při cestě autem můžete zdarma využít parkoviště v Bedřichově, v Hraběticích a Albrechticích.

Fotogalerie
Online Travel Solutions © Poděkování